• Göbek Çatlağı Tedavisi

  • Diyetsiz Zayıflama

  • Lenf Temizliği

Soru&Cevap

Bu işlem sırasında diyet yaptınız mı?
Hayır, yapmadım. Sadece beslenme şeklimi değiştirerek sağlıklı beslenmeye
başladım. Her şeyi yedim. Ancak kızartmalardan, rafineden, yağlı yiyeceklerden ve özellikle tuzdan uzak durdum. “Yemek için değil yaşamak için yemeliyiz” söylemini ilke edindim. Mide doyunca durmayı, karbonhidratlarla proteini aynı anda tüketmemeyi öğrendim. Özellikle vurgulamak isterim ki; tuza dikkat etmek gerekir. Çünkü tuz vücutta ödem yapıyor. Kısacası önce yemek kültürümü değiştirdim. Sadece diyet yapmakla sonuç alınamayacağını öğrendim. Bu nedenle de artık ben kesinlikle diyete karşıyım.

 

Soprano Güzellik Salonu’nda zayıflama adına ne gibi hizmetler veriliyor?

Öncelikle belirtmek isterim ki; biz merkez olarak kombine çalışmayı ilke edindik. Hiç bir alet tek başına sonuca götürmez diye düşünüyorum. Bu nedenle de birbirini destekleyen zayıflama ve rahatlatma makineleri ile çalışmaktayız.

 

Makinelerimizin İşleyiş biçimine gelince;
Stres, kortizon hormonu üretimini yoğunlaştırıp vücutta içi dolu kistik yapılanmalar oluşturuyor. Bu kesinlikle selülit değil, çok daha farklı. Ancak selülitten daha zor gidiyor. İşte vakum bu kistik yapıların yok olmasını  sağlıyor. Makine deri yüzeyinden, inceltilmesi istenen lokal bölgenin dokusunu hava ile çekme – bırakma işlemini yaparak lenf yollarının çalışmasını ve toksinlerin yağların selülitlerin idrar yoluyla, boşaltılmasına neden oluyor. Ayrıca vakum dokuları güçlendirip, hücreleri canlandırıyor.


Enfraruj; Güneşin faydalı ışınları seans sırasında yumuşak dokudan geçerek sert dokuda (kemik) enerjisini bırakır ve yağların erimesini sağlar. Aynı zamanda sağlık adına da faydaları vardır. Kemikleri güçlendirip (fizik tedavi makinesi olduğu İçin), romatizma ve eklem rahatsızlıklarının da iyileşmesini sağlar.

 

Sizce çekme işlemi olduğu için vakum sarkmalara neden olabilir mi?
Tam tersine vakum sarkmaları topluyor. 50 yaşında bir kadının göbek çevresinden 60-70 cm inceltme yaparak, göbeğini yok ettik. Sarkan göbek yerine geldi. Bu konuda iddialıyım.

 

İncelme olduktan sonra tekrar geriye dönmemek için neler tavsiye ediyorsunuz?
Tekrar başa dönmemek İçin kişiye özel seanslar yapılıyor. Kişi istediği ölçüye
gelince ayda bir seansa gelerek koruma programlarına alınıyor.

 

Bu tedavi sırasında spor da yapılmalı mı?
Sonuç alma aşamasında sporla destek verilebiler. Aslında gün boyu hareketli olmak ilke edinilmeli. Ayrıca spor hormonları korumak için de çok gereklidir.

 

Sağlıklı beslenme adına neler yapılmalı bahseder misiniz?
Öncelikle vitaminleri öldürmeden sebzeler kendi öz suyunda pişirmek gerekir. Tuz çok zararlı ve vücuttan kolay atılamıyor. Ayrıca tuzu doğal olarak yediklerimizden zaten alıyoruz. Bu nedenle de yemeklere tuz azaltılmalı. Günlük alışveriş yapılıp günlük yemek pişirmeli. Unlu ve şekerli gıdaların zararları bilinmekte bu nedenle onlardan uzak durmalı.

 

Salonunuzda meditasyon da yapılıyor. Bununla ilgili neler söylemek İstersiniz?
Ben uzun yıllardır meditasyon yapıyorum ve meditasyonu çok seviyorum. Bence herşeyden önce insanlar özüne dönüyorlar. İyi enerjiyi alıp kötü enerjiyi vücudunuzdan atıp, pozitif düşünüyorsunuz. Çakralarınız açılıp sağlıklı oluyorsunuz.

 

Sizin bir de yazarlık tarafınız var. Bu nasıl gelişti?
Zayıfladığım dönemde öğrendim ki; ben kilolu dönemimde hem yanlış besleniyor, hem de yemekleri yanlış pişiriyormuşum. Kendi üzerimde geliştirdiğim deneyimlerimi herkesle paylaşmak İstedim. Bu da beni yazmaya yönlendirdi. Sağlıklı ve doğru pişirmek İçin yapılması gerekenleri bir araya topladım. Şu an yemek kitabım piyasada. Kısa bir süre sonra piyasaya çıkacak kitabımda ise şişmanlıkla yaşadığım ve yaptığım tüm yanlışlara yer verdim.